استراتژی های بسیار موثر و مفید در تولید و افزایش Lead یا مشتری راغب

در این مقاله ی مختصر به معرفی کلی برخی از استراتژی های بسیار موثر و مفید در تولید و افزایش Lead یا مشتری راغب می پردازیم. این استراتژی ها مستقل از حجم و شکل کسب و کار است و برای هر زمینه ای میتواند بکار گرفته شود.

lead-generation

ایمیل مستقیم

یک واسط بسیار انعطاف پذیر برای انواع و اقسام اهداف. برای فروش محصولات، تولید لید و رهیابی مشتری، پاسخ به سوالات، افزایش تجارت با مشتریان فعلی، در تماس بودن با مشتریان قبلی و بسیاری موارد دیگر. به شما این امکان را میدهد تا تمامی زوایای محصول خود را ارائه کنید. خلاصه به ساعات و محل کاری نیست و این امکان را به شما میدهد که محصول خود را در هر زمان از عصر و ساعات پایانی شب تا عصر یک روز تعطیل معرفی کنید.

تبلیغات موثر

تبلیغات نباید چیزی کمتر از فروشندگی نوشتاری و تصویری باشند و این بدین معناست که باید دقیقا پیامی را منتقل کند که یک مدیر فروش یا بازرگانی در یک نشست کاری به مشتری ابلاغ میکند. برای رسیدن به این هدف بیاد داشته باشید که تبلیغات باید در رسانه هایی انجام شوند که به اندازه ی کافی دارای دنبال کننده از طیف افراد مورد علاقه ی شما هستند. همچنین باید در شعار خود چیزی ارزشمند و جذاب را عرضه کنید که بیننده شما را بی پاسخ نگذارد.

روشهای ارجاعی

تایید یک شخص ثالث قدرتمند بیش از یک صد ارائه و تبلیغ موثر است. مشتریان خود را راضی نگاه دارید و آنها را تشویق به توصیه محصول یا سرویس به دوستان یا آشنایانشان کنید.

بازاریابی تلفنی

میتواند همراه با روشهای یاد شده دیگر بکار رود اما نمیتوان به عنوان تنها روش بدان بسنده کرد.

سایت اینترنتی

اینترنت در حال حاضر یک عنصر ضروری در ارتباطات است. مشتریان بالقوه برای رفع نیازشان روزانه هزاران هزار جستجو در اینترنت انجام میدهند. به یاد داشته باشید که یک وبسایت به روز، جذاب و با کاربردپذیری بهینه میتواند معرفی مهم از محصول یا خدمات شما باشد.

برنامه های ویژی و ترویج

ترویج شامل فعالیتهایی می‌شود که مزایای محصول یا سرویس را به آگاهی عموم می رساند و مشتریان مورد هدف را تشویق به خرید می‌کند.

رپرتاژ آگهی ،اخبار و بازاریابی محتوایی

نوشتن مقالات و اخبار هدفمند برای انتشار در رسانه ها و بلاگ ها.

نرم افزارهای تولید لید از ترافیک وبسایت

استفاده از نرم افزارهای آشکارسازی ترافیک وب سایت. اینگونه نرم افزارها که عمدتا از اواخر سال 2014 میلادی به دنیای مارکتیگ و بازاریابی وارد شده اند ابزاری انقلابی در بازاریابی مدل بنگاه به بنگاه یا b2b می باشند و با ره گیری آی پی بازدید کننده وبسایت، اگر بازدید کننده دارای یک آدرس آی پی اختصاصی باشد، مشخصات کامل وی همچون نام و نشانی، تلفن های تماس و ایمیل بازدید کننده را در اختیارتان می گذارد. چند نمونه از این نرم افزارها میتوان به لیدایران (تنها نرم افزار با این قابلیت برای ایران و خاورمیانه)، لیدفیدر ،لیدباکسر و اسکنبیز اشاره کرد.

برخی دیگر از استراتژی های تولید مشتری راغب عبارتند از:

Networking

بروشورها

رسانه های اجتماعی

خبرنامه

فروش رابطه ای (Affiliate marketing)

آژانس ها

بازاریابی پایگاه داده

Paid Search

 

Share This: